
1. Az utolérők pszichológiája
A hruscsovi időket idéző "Utolérni és Túlszárnyalni" hozzáállás fantáziátlan másolásokat eredményez, ehelyett meg kell találni azokat az eszközöket, amelyek lehetővé teszik Oroszország független fejlődését és mintául szolgálhatnak másoknak.
Megjegyzés: Ja, ha csak úgy nem.
2. Energiatartalékok
Na jó, azt mindenki tudja, hogy Oroszország jövője ettól függ. Lapozzunk.
3. Tudástőke
Persze, szép dolog arról beszélni, milyen nagyszerűek az orosz pedagógusok, de ha jobban megnézzük, akkor kiderül, hogy elavult a tudás, amit nyújtani tudnak. Ezért átfogó programmal, adókedvezményekkel rá kell venni a munkaadókat, hogy öljenek sok pénzt a fiatal szakemberek képzésébe, a dolgozók átképzésébe, speciális oktatási és tudományos szolgáltatásokkal Oroszországba kell vonzani egyetemistákat, jöjjön az orosz agyelszívás!
Megjegyzés: Sajnos erről a Jóbarátok Minszkben szerencsétlenül járt tudósa (6:30-nál foglalja össze a sorsát) jut eszembe. De Moszkvában másként lesz.
4. Az egészségtelen életmód
Fúj-fúj alkohol, fúj-fúj cigi. Nyilván igaz, hogy nem csak az élet végére kel figyelnie az egészségügynek, és abba pakolni sok pénzt, hogy szuperkütyük pityegjenek a halálos ágynál. De a megelőzés, az egészséges életmódra nevelés túl skandinávul hangzik az orosz hagyományokhoz képest. Hogy ez nem egy rövid távon megvalósítható cél, az fix.
5. Túl sok állam
Úgy tűnik, a gazdaság államtalanítása Suvalov speciális feladata, ő lesz a fő privatizátor és állami befolyás-mentesítő. Hát, majd meglátjuk, ezt már próbálták sokan, sokszor. És vagy az oligarchák hatalmát növelte a kísérletezés, vagy a kevés állam zászlaja alatt még több állam futott be.
Az új elnök, Medvegyev (aki szintén felszólalt a találkozón, csak nem filmcímekben fejezte ki magát) jogállamiságról és piacgazdaságról beszél. Retorikai szinten mindenképpen keresi a megkülönböztető jegyeket, és ebben találta meg. És ezt követik a kormányzat új erős emberei is. Egy-két év múlva meglátjuk, mi valósul meg a célokból.