Az utóbbi időkben általában szuperlatívuszokban szokás beszélni az orosz gazdaságról, az elmúlt napokban azonban két olyan cikket is találhattunk a neten, melyek a problémákkal foglalkoznak. Az origon arról olvashatunk, hogy az IMF szerint túlfűtött az orosz gazdaság. Az OrientPress Hírügynökség is hasonló problémával foglalkozik: az inflációs válságról ír.
Az elmúlt hetekben jelentek meg a szokásos éves összeállítások a világ leggazdagabbjairól. Az oroszokról sem feledkeztek meg, és az index kijelentette azt a nem túl nagy megállapítást, hogy „egyre vagyonosabbak az orosz kőgazdagok”. Ezekben az összeállításokban számomra vicces, hogy az, hogy valaki visszacsúszott a listán, legtöbbször nem jelenti azt, hogy csökkent a vagyona, egyszerűen csak páran, nagyobb iramban növelték azt. (ld. Abramovics esetét)
Tegnap volt szó tűzről és jégről is. Tűzről a Szibériában pusztító erdőtűz kapcsán, míg a jégről annak a folyamányaképp, hogy Oroszország benyújtotta igényét az Északi-sark egy részére az ENSZ-hez. A terv szerint "1,2 millió négyzetkilométerrel tudják növelni azt a területet, ahol gazdasági tevékenységeket folytathatnak". Őszintén szólva számomra nem teljesen világos, hogy gazdasági szempontból miért kell még ez a terület is Moszkvának, főleg, hogy tudomásom szerint az egész jéggel van borítva.
Nem túl rózsás a grúz-orosz viszony az elmúlt napokban. A hét elején vita robbant ki amiatt, hogy az oroszok lelőttek egy grúz kémrepülőgépet, tegnap pedig azt olvashattuk, hogy Grúzia nemzetközi védelmet kér, mivel úgy látja, Moszkva be akarja kebelezni a szakadár területeket, azaz Abháziát és Dél-Oszétiát.
Végül, ha valakit még érdekelnek a Putyin-Kabajeva kacsa utórengései, elolvashatja egy a hírt kitaláló lap munkatársának kommentárját, valamint azt, hogy nem is vitte el az FSZB a főszerkesztőt, és úgy néz ki ideiglenesen megszűnik a Moszkovszkij Korreszpongyent.